Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi almak mı istiyorsunuz? Hızlı Güvenilir vize almak için gerekli evraklar nelerdir? Fiyatları ne kadar, ne kadar sürede alınıyor. Bulgaristan vizesi için Bize Mail atabilir arayabilir veya whatsapp’dan yazabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Almak vize evi ile çok kolay…. Balkanlarda bulunan ülkenin resmi adı Bulgaristan Cumhuriyeti’dir. Doğuda Karadeniz, batıda Sırbistan ve Kuzey Makedonya, güneyde Yunanistan, Kuzeyde Romanya, güneydoğusunda ise Türkiye ile komşudur. Bulgaristan’ın başkenti aynı zamanda en büyük şehri olan Sofya’dır. Resmi dili Bulgarca olup kullanılan para birimi ise Lev’dir. Bulgaristan Üniter Parlamenter Demokrasi ile yönetilmektedir. Bağımsızlığını 22 Eylül 1908 yılında kazanmıştır.

Bulgaristan Vize İstiyor mu?

Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen Türk Vatandaşlarına uygulanan vize politikaları sahip oldukları pasaport türüne göre değişkenlik göstermektedir. Hususi (Yeşil) pasaporta sahip Türk Vatandaşları 180 gün içerisinde 90 gün süreyle yapacakları seyahatlerde vizeden muaftırlar. Hizmet(Gri), ve Diplomatik(Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımız 30 gün süreyle seyahatlerinde vizeden muafken, Umumi (Bordo) Pasaporta sahip Türk Vatandaşlarımızın ise yapacakları seyahatlerde vize almaları gerekmektedirler.

Bulgaristan Vize Türleri

Bulgaristan vize işlemlerini seyahat nedenlerine göre 5 kategoriye ayırmıştır. Bunlar; Turistik Vize, Ticari Vize, Aile/ Arkadaş/ Akraba Ziyareti Vizesi, Transit Vize ve Uzun Vadeli D Vize (Oturma İzni)’dir.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan’a seyahat edebilmek için vize almak isteyen Türk Vatandaşlarının; seyahat nedenlerine göre, almaları gereken vize türlerini belirleyip, vize türüne göre kendilerinden talep edilen evrakları tamamladıktan sonra Bulgaristan Konsolosluklarına ya da Bulgaristan Büyükelçiliklerine veya vize evi şirketine müracaat etmeleri gerekmektedir.

 Bulgaristan Büyükelçiliği ve Konsoloslukları; ikamet bölgelerine göre vize işlemlerini gerçekleştirmektedirler.  İstanbul, Çanakkale, Kocaeli ve Sakarya şehirlerinde ikamet eden Türk Vatandaşlarının vize işlemleri için İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğuna veya vize evi şirketine müracaat etmeleri gerekir.

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği ise şu illerden vize başvurusu almaktadır:

Adana, Adıyaman, Ardahan, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aksaray, Bayburt, Batman, Bartın, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, Hakkari, Isparta, Iğdır, Mersin, Kastamonu, Karaman,  Kars, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Kütahya, Kahramanmaraş, Malatya, Mardin, Muş, Niğde, Nevşehir,  Ordu, Rize, Osmaniye,  Samsun, Sinop, Sivas, Siirt,  Şırnak, Şanlıurfa,  Trabzon, Tokat, Tunceli, Van, Uşak, Yozgat, Zonguldak. Edirne’de Bulgaristan Konsolosluğu bulunmaktadır ayrıca vize evi şirketi online olarak 81 ile hizmet vermektedir.

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli şehirlerinde ikamet eden Vatandaşlarımızın vize işlemlerini gerçekleştirmektedirler. vize evi şirketine ulaşırlarsa tüm evrakları yapılır sadece evrak teslim etmeye gidebilirler. Bursa’da bulunan Bulgaristan Konsolosluğu ise ikamet ayrımı yapmaksızın genel olarak Türk Vatandaşlarının vize başvurularını gerçekleştirmektedirler.

Bulgaristan Vizesi İçin İstenen Evraklar

  • Bulgaristan Vize başvuru formu: Vize başvurusu yapan kişi hakkında konsolosluğa bilgi veren bu formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
  • Pasaport: Minimum 1 yıllık geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir.
  • Var ise geçmişte kullanılan, vize fotokopileri
  • Seyahat planınızı destekleyen otel rezervasyonuz ve gidiş dönüş uçak biletinizi başvuru sırasında belgelemeniz gerekmektedir.
  • Seyahat ve sağlık sigortası: Bulgaristan seyahatinizde karşılaşacağınız herhangi bir aksi durumu karşılayabilecek Schengen bölgesi seyahat sağlık sigortası almanız gerekmektedir.
  • Banka Hesap Dökümü: Bulgaristan’da seyahat edeceğiniz süre için yetecek para miktarının hesabınızda var olduğunu gösteren 3 aylık hesap hareket dökümü konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir.

Aile/ Arkadaş/ Akraba Ziyareti Vizesi İçin: Bulgaristan’da bir tanıdığınızın yanında kalacak iseniz tanıdığınızdan gelen davetiye mektubunu başvuru esnasında belgelemeniz gerekmektedir.

Ticari Vize: İş nedeniyle Bulgaristan’a seyahat etmeyi planlıyorsanız mutlaka resmi evraklarınızı belgelemeniz gerekmektedir.

**Vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklarla ilgili net bilgi için vize evi şirketine veya ilgili ülkenin Konsolosluk ya da Büyükelçiliklerine başvurulmalıdır.

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan’a seyahat edecek Türk Vatandaşlarının evraklarını konsolosluğa teslim etmeleriyle birlikte sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Ancak seyahat planınızda herhangi bir aksilik olmaması adına konsolosluğa vize başvurunuzu seyahat tarihinizden minimum 15 gün öncesinden yapmanızda fayda bulunmaktadır.

Bulgaristan’ın Vize İstediği / İstemediği Ülkeler
Bulgaristan’ın vize istediği ülkeler şu şekildedir:

Azerbaycan
Cezayir
Cape Verde
Myanmar
Filistin
Angola
Kazakistan
Papua Yeni Gine
Ermenistan
Kamboçya
Ruanda
Afganistan
Kamerun
Rusya
Bangladeş
Katar
São Tomé ve Príncipe
Bahreyn
Kenya
Suudi Arabistan
Beyaz Rusya
Kırgızistan
Svaziland
Belize
Çin
Senegal
Benin
Komorlar
Sierra Leone
Bolivya
Kongo
Suriye
Botsvana
Demokratik Kongo
Solomon Adaları
Burkina Faso
Kuzey Kore
Somali
Burundi
Kosova
Sudan
Butan
Fildişili
Surinam
Vietnam
Küba
Tacikistan
Gabon
Kuveyt
Tanzanya
Gambiya
Lesoto
Tayland
Gana
Liberya
Togo
Ekvator Ginesi
Libya
Tunus
Guyana
Lübnan
Türkmenistan
Gine – Bissau
Moritanya
Türkiye
Gine
Madagaskar
Uganda
Gürcistan
Malavi
Özbekistan
Cibuti
Maldivler
Ukrayna
Dominik Cumhuriyeti
Mali
Fiji
Mısır
Fas
Filipinler
Ekvador
Mikronezya
Haiti
Eritre
Mozambik
Orta Afrika Cumhuriyeti
Etiyopya
Moğolistan
Çad
Zambiya
Namibya
Sri Lanka
Zimbabve
Nauru
Güney Afrika
Hindistan
Nepal
Jamaika
Endonezya
Nijer

İran
Nijerya

Irak
Umman

Yemen
Pakistan

Ürdün
Pitcairn Adaları

Bulgaristan’ın vize istemediği ülkeler şu şekildedir:

Avustralya
Avusturya
Arnavutluk
Andorra
Antigua ve Barbuda
Arjantin
Barbados
Bahamalar
Belçika
Bosna Hersek
Brezilya
Brunei
Vanuatu
Vatikan
Birleşik Krallık
Venezuela
Guatemala
Almanya
Grenada
Yunanistan
Danimarka
Dominika
El Salvador
İsviçre
İsveç
Japonya

Estonya
İsrail
İrlanda
İzlanda
İspanya
İtalya
Kanada
Kıbrıs
Kiribati
Makao
Hong Kong
Kolombiya
Kore Cumhuriyeti
Kosta Rika
Letonya
Litvanya
Lihtenştayn
Lüksemburg
Mauritius
Makedonya
Malezya
Malta
Marshall Adaları
Karadağ
Çek Cumhuriyeti
Şili

Meksika
Moldova
Monako
Nikaragua
Yeni Zelanda
Norveç
Palau
Panama
Paraguay
Peru
Polonya
Portekiz
Porto Riko
Romanya
Samoa
San Marino
ABD
Saint Lucia
Saint Vincent/ Grenadinler
Saint Kitts/Nevis
Seyşeller
Singapur
Honduras
Hırvatistan

LÜTFEN BULGARİSTAN VİZESİ ALMAK VEYA DAHA FAZA BİLGİ İÇİN BİZİ ARAYIN.

0530 206 31 60

Diğer Tüm ülkelerin vize Çeşitlerini görmek için > Tüm Vizeler

Belgelerinizi Online Tercüme yaptırmak isterseniz > Tercüme Bürosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings