Avusturya Vizesi

Avusturya vizesi almak mı istiyorsunuz? Hızlı Güvenilir vize almak için gerekli evraklar nelerdir? Fiyatları ne kadar, ne kadar sürede alınıyor. Avusturya Vizesi almak için Bize Mail atabilir arayabilir veya whatsapp’dan yazabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Almak vize evi ile çok kolay…. Orta Avrupa’da bulunup denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Resmi adı Avusturya Cumhuriyeti’dir. Bağımsızlığını 27 Temmuz 1955 yılında kazanan Avusturya Cumhuriyeti; güneyde İtalya, kuzeyde; Almanya ve Çek Cumhuriyeti, doğuda; Macaristan ve Slovakya, batıda ise Lihtenştayn ve İsviçre ile komşudur. Başkenti Viyana olup resmi dili Avusturya Almancasıdır. Kullanılan para birimi ise Euro’dur.

Avusturya Vize İstiyor Mu?

Avusturya’ya seyahat edecek kişilerin Schengen vizesi yoksa ve Bordo (Umumi) Pasaporta sahiplerse vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Ancak Hususi (Yeşil), Hizmet(Gri), Diplomatik (Siyah) Pasaporta sahip Türk vatandaşlarının ise Avusturya’ ya 180 gün içerisinde 90 gün vizesiz seyahat etme hakları bulunmaktadır.

Avusturya Vize Türleri

Avusturya vize uygulamaları 7 kategori altında toplanmıştır.

Bunlar şu şekildedir:

• Avusturya Turistik Vizesi

• Avusturya Ticari Vizesi

• Avusturya Aile Ziyareti Vizesi

• Avusturya Kültürel – Sportif Vizesi

• Avusturya Transit Vize

• Avusturya Erasmus Vizesi

Türk vatandaşlarından Bordo Pasaporta sahip olanların Avusturya’ya seyahat edebilmesi için seyahat nedenlerine göre bir vize kategorisine müracaat etmesi mecburidir.

Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avusturya vize başvurusu için, Avusturya konsolosluğuna yapılan şahsi vize başvuruları kabul edilmemektedir. Avusturya vizesi için, Avusturya vize danışmanlığı veren Vize evi ile irtibat kurarak başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Geri kalan her şeyi biz sizin için hazırlıyoruz.

Avusturya Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

• Pasaport: Avusturya seyahatinizin tamamlandığı tarihten itibaren 3 ay daha geçerliliği olan ve son 2 sayfası boş olan bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca 10 yıldan eski olan pasaportlar hiçbir türlü vize başvurularında kabul görmemektedir.

• Vize Başvuru Formu: Avusturya’ya seyahat etmek isteyen kişinin, vize başvurusu esnasında eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması talep edilen bir formdur. Başvuru formu el yazısı ya da bilgisayar çıktısı olarak tamamlanabilmekte ve imzanın ıslak imza olması istenmektedir.

• Fotoğraf: Arka fonu beyaz olan 35*45 mm boyutlarında son 6 ay içerisinde çektirdiğiniz 2 adet fotoğrafın, başvuru esnasında yanınızda olması gerekmektedir. Acente/Firma Yetkilendirme Yazısı: sizin adınıza başvuru yapacak olan kişinin bilgilerinin ve imzasının bulunduğu bir formun Avusturya konsolosluğuna teslim edilmesi gerekmektedir.

• Seyahat Sağlık Sigortası: Avusturya’da başınıza gelebilecek aksi bir durumda ülkeye geri dönüş masraflarınızı, acil tıbbi bakım ya da hastane masraflarınızı kapsayabilecek 30.000 EUR teminatlı ve seyahat sürelerinizi kapsayan Schengen bölge ülkelerinde geçerli Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

• Uçak Bileti: Avusturya’ya gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonlarınızın çıktısının başvuru evraklarıyla birlikte ibraz edilmesi gerekmektedir. Uçak biletlerinin satın alınma şartı aranmamaktadır, sadece rezervasyon yaptırdığınızı gösteren belge yeterli olacaktır.

• Otel Rezervasyonu: Avusturya’da kalacağınız süre içerisinde konaklama yapacağınız otelin rezervasyon bilgisini gösteren çıktının başvuru sırasında yanınızda olması gerekmektedir.

• Banka Hesap Bilgisi: Türkiye’de aktif olarak kullandığınız bir banka hesabının dökümü, sahip olduğunuz araç ruhsatı veya ev tapusu çıktılarının başvuruda yanınızda bulunması gerekmektedir.

• Pasaport Fotokopileri: Sahip olduğunuz pasaportun, gittiğiniz ülkelerin işlendiği sayfaların fotokopilerinin başvuruda ibraz edilmesi gerekmektedir.

• Maaş Bordroları: 3 aylık maaş hesap döküm belgesi

Çalışan Vize Başvurusu: Çalışan kişilerin vize başvurusu sırasında, yukarda belirtilen evraklara ek olarak işverenlerinden görevlerinin belirtildiği SGK giriş belgesi ve 4A hizmet döküm belgesi almaları gerekmektedirler.

İş Yeri Sahibi Vize Başvurusu: İşyeri sahibi vize başvuru işlemleri sırasında yukarıda belirlenen evraklara ek olarak Ticaret Sicil Kaydı, Vergi levhası ve Ticaret gazetesi kaydı başvuru belgelerine eklenmesi gerekmektedir.

Kamu Personeli Vize Başvurusu: Kamu kurumundan, görev yapıldığına dair bir yazı yukarıdaki evraklara ek olarak başvuru belgelerinin arasına eklenmesi gerekmektedir.

Çiftçi Vize Başvurusu: Yukarıdaki evraklara ek olarak, ziraat odası sicil kaydı ve ekili arazinizin bulunduğuna dair bir belgenin vize başvuru belgesi olarak eklenmesi gerekmektedir.

Emekli Vizesi Başvurusu: Emekli maaş hesap dökümü ve emekli olduğuna dair belgenin yukarıda belirtilen vize başvurusu evraklarına eklenmesi gerekmektedir.

Öğrenci Vize Başvurusu: Okulunun devam ettiğini gösteren öğrenci belgesinin yukarıda istenen evrak listesine eklenmesi gerekmektedir. Çalışmıyor iseniz: Avusturya’daki seyahatinizin masraflarını karşılayan sponsorunuzun bilgilerini içeren belgeleri yukarıdaki evraklara eklemeniz gerekmektedir. Avusturya seyahat etmeyi planlayan kişilerin, vize başvurularını belirledikleri seyahat sürelerine yetiştirebilmeleri için, vize evraklarını seyahatlerine minimum 15 gün kala maksimum 90 kalaya kadar başvuru merkezine teslim etmeleri gerekmektedirler.

**Vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklarla ilgili net bilgi için ilgili ülkenin Konsolosluk/Büyükelçiliklerine ya da vize evi ne başvurulmalıdır. > Hemen Ara : 0530 206 31 60

Avusturya Vize İstediği / İstemediği Ülkeler

Avusturya Cumhuriyeti Schengen Bölgesi ülkelerinden bir tanesi olduğu için, Schengen ülkeleri vatandaşlarının vizesiz seyahat edebilecekleri bir ülkedir.

LÜTFEN Avusturya VİZESİ ALMAK VEYA DAHA FAZA BİLGİ İÇİN BİZİ ARAYIN.

0530 206 31 60

Diğer Tüm ülkelerin vize Çeşitlerini görmek için > Tüm Vizeler

Belgelerinizi Online Tercüme yaptırmak isterseniz > Tercüme Bürosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings