Amerika Vizesi

Amerika Vizesi ile İlgili Sık Sorulan Sorular. Vize istiyor mu? başvuru formu, Vize kaç günde çıkar, nasıl alınır? Yeşil Kart Turist Vizesi nasıl alınır? Gerekli evraklar, fiyatları nelerdir?

Amerika Vizesi almak isteyen ve ABD’ye seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hususi (Yeşil) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatlerini gerçekleştirmek için ABD Konsolosluğu’na veya Vize Evi aracılığıyla vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar. 

ABD vizeleri yalnızca bir Amerikan Büyükelçiliği veya Konsolosluğu tarafından verilebilir. Vize, sahibine Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etme ve giriş yapma izni talep etme hakkı sağlar. Fakat kişinin ülkeye girişini garantilemez. 

ABD’ye seyahat etmek isteyen olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Vize evi aracılığıyla tüm evraklarını tamamlayarak ABD Konsolosluğu’ndan randevu alarak yapacakları seyahatin amacı doğrultusunda vize başvurularını gerçekleştirmelidirler.  (Randevu konusunda sizlere yardımcı olacağız)

Giriş noktasında bulunan göçmenlik memuru, vize sahibinin ABD’ye giriş yapmaya uygun olup olmadığını değerlendirir ve girişle ilgili son kararı verir. 

ABD’de “Göçmen olmayan vizeler” ve “Göçmen vizeler” olmak üzere iki vize türü uygulaması mevcuttur. 

-Göçmen olmayan vizeler, ABD’ye ziyaret, eğitim veya çalışma gibi amaçlar ile geçici olarak yapılan seyahatleri kapsamaktadır.

-Göçmen vizeler, Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışmak ya da yalnızca süresiz olarak yaşamak için gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 

Amerika Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

ABD’ye seyahat etmek isteyen kişiler, başvurularını önceden vize evi tarafından alınan randevu ile Ayrıca  Vize evi tarafından kusursuz hazırlanan evraklarıyla ABD Konsolosluğu’na ve ABD Büyükelçiliği’ne yapabilirler 

ABD’ye seyahat etmek isteyen kişiler,  vize işlemlerinin konsolosluğun resmi tatil vb. bazı sebeplerden dolayı uzayabileceğini göz önünde bulundurularak başvurularını seyahat tarihinden 6-8 hafta önce yapmalıdır.

ABD Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunan kişiler kişisel bilgilerini ve vize evraklarını eksiksiz olarak ibraz etmelidir. ABD Konsolosluğu, vizenin değerlendirilmesi ve karar verme aşamasında, gerekli gördüğü takdirde ek evrak talebinde bulunabilmektedir.

DS 160 Amerika Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Amerika seyahatlerinde tüm vize türleri için şart koşulan DS-160 formunun eksiksiz şekilde İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. DS 160 formunda Türkçe karakter kullanılmamalıdır. İsteğe bağlı bölümler yani ‘’optional’’ yazan kısımlar boş bırakılabilirken, sizle ilgili olmayan bölümlere ‘’does not apply’’ (geçerli değil) yazılabilir. Ancak Amerika DS 160 formunun doldurulma işlemleri sırasında kesinlikle gerçeğe aykırı beyanlar, eksik ve hatalı bilgiler sunulmamalıdır. Amerika DS-160 formunun başvuru sahibinin vize randevu tarihinden en az üç gün önce doldurması uygundur. Amerika vize başvuruları için hazırlanacak evraklarda ve Amerika vizesi için Konsoloslukta verilecek mülakatta beyan edilecek bilgilerini bir bütün olarak birbirlerini desteklemesi gerekmektedir.

LÜTFEN AFGANİSTAN VİZESİ ALMAK VEYA DAHA FAZA BİLGİ İÇİN BİZİ ARAYIN.

0530 206 31 60

Diğer Tüm ülkelerin vize Çeşitlerini görmek için > Tüm Vizeler

Belgelerinizi Online Tercüme yaptırmak isterseniz > Tercüme Bürosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings